BLOG
BAŞARI HİKAYELERİ

Mercedes Benz Türk "Dijital Erzak Projesi"

Dünya Sağlık Örgütü tarafından COVID-19’un 2020 yılının Mart ayında pandemi ilan edilmesi ile birlikte uzaktan çalışma ve çalışanlara dijital olarak dokunmak bir zorunluluk haline geldi. Dijital çözümlere talep artarken, Momento olarak bizler de çalışanlarına Ramazan ayında erzak yardımı yapmak üzere inovatif çözümleri tercih eden şirketlerimiz için geliştirdiğimiz Dijital Erzak uygulamasını 2020 yılında ilk olarak Mercedes Benz Türk ile hizmete sunduk.

Mercedes Benz Türk, 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da çalışanlarına sunduğu erzak yardımlarını Momento ile yönetti. Momento Dijital Erzak çözümü ile hedef, Mercedes Benz Türk çalışanlarının temassız ve tamamen dijital yollarla erzak desteklerini istedikleri zaman, istedikleri gibi Momento Dünyası’nın üye firmalarından temin edebilmeleriydi.

2020 yılında Mercedes’in 8 bin çalışanı, “Dijital Erzak Yardımı” projesi ile birçok markanın hediye koduyla tek bir portal üzerinde buluşma fırsatını yakaladı. Mercedes Benz Türk çalışanlarına istediği markayı seçme özgürlüğü veren çalışan dostu bu uygulama; teknolojik alt yapısı sayesinde anında kodların satın alınarak kullanılabilmesine imkân sunmanın yanında kod kullanımının bir sene boyunca kullanılabilmesine de olanak sağladı. Böylece çalışanların memnuniyetinde ciddi bir artış yaşandı. Çalışanlar online portal açıldığı andan itibaren ilk 48 saat içerisinde 20 bin 622 işlem gerçekleşirken, uzaktan alışveriş deneyimini yaşayan Mercedes Benz Türk çalışanları seçimlerinin %75’ini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirdi. Momento Memnuniyet Merkezi bu işlemler sırasında hem online chat hem de telefonla 7/24 destek sağlayarak, sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine öncülük etti.

Uzaktan çalışmanın önem kazandığı pandemi döneminde teknolojik alt yapısı ile Mercedes Benz Türk’ün hem mavi hem de beyaz yaka tüm çalışanlarının taleplerine yeni nesil çözümler sunarak, esnek kullanım imkânı tanıyan online platform sayesinde Mercedes Benz Türk de çalışanların şirketlerine olan güven ve sadakatlerini artırma konusunda önemli bir adım daha atmış oldu.

Momento Hakkında

Türkiye’nin lider ödüllendirme sistemi Momento, 10 yıldır şirketlerin çalışanlarına teşekkür etmesine aracılık ediyor.

10 yılda 500 şirket, 550 bin çalışanını mutlu etmek için Momento'yu tercih etti.

Daha fazla bilgi
Takipte Kalın
Son Paylaşımlar
Bizimle İletişime Geçin
Her türlü sorunuz ve sorununuzda Momento sizin için hazır!.